«

»

Aug 25

POZOR – ZMENA !!!

Turisti POZOR – ZMENA !!!

Dňa 29.8.2013

sa ruší prechod V.Ružbachy – Lesnické sedlo – Červený Kláštor – 21 km (z dôvodu nezáujmu)

a nahrádza sa akciou:

Pieniny: Náučný chodník Prielom Dunajca: Červený Kláštor – 3,2 km – Huta rázc. – 4,6 km – Lesnický potok ústie

Prielom Dunajca je pôsobivý kaňon na hranici Slovenska s Poľskom. Má dĺžku približne 9 km a vytvorila ho rieka Dunajec predierajúca sa cez Pieniny. Údolie rieky je tu hlboké 200 až 300 m, pričom rieka vytvára 7 veľkých meandrov. Predstavuje krajinársky a prírodovedne najhodnotnejšie územie Pieninského národného parku. Prielomom vedie turistický náučný chodník, ktorý spája Červený Kláštor s obcou Lesnica a má 10 zastávok popisujúcich prírodné zaujímavosti územia. Nenáročná túra Prielomom Dunajca patrí medzi najkrajšie na Slovensku a obsahuje množstvo romantických zákutí opradených povesťami. Napríklad v závere prielomu vyviera krasový prameň Storočná voda, ktorý ani v zime nezamŕza. Legenda o tomto prameni hovorí, že ten kto sa z neho napije, dožije sa sto rokov.

 

Zodpovedný:               Ing. Nasťa Firkaľová, tel. 0907 383990

 

Doprava:                    Autobus – objednávka

 

Odchod:                      O 715 hod z parkoviska pred Hypertescom

 

 

3 comments

 1. Martin

  Dobry den,

  o tejto vasej akcii som sa dopocul vo vcerajsom rozhlasovom Radiovikende a zvazujem, ze by som sa na nu k vam pridal. Chcem sa opytat: je potrebne sa vopred zavazne prihlasit, alebo staci, ak sa vo stvrtok rano o 7:15 dostavim pred HM Tesco v Presove? Aka je kapacita autobusu a aky je ucastnicky prispevok na akciu? A je moznost aj vlastneho modifikovaneho turistickeho programu? (zvazujem, ze by som siel z Cerveneho Klastora cez lavku do Sromowiec Niznych a na Tri Koruny – na Troch Korunach som uz bol pred 9 rokmi, vtedy este lavka cez Dunajec neexistovala a isli sme z Polany Haluszowa na Tri Koruny aj Sokolicu – s pouzitim lavky cez Dunajec a vystupom len na Tri Koruny by to mala byt podstatne kratsia alternativa). Kedy je predpokladany odchod spiatocneho autobusu z Cerveneho Klastora do Presova?

  Vopred dakujem za odpovede,
  Martin

  1. Nasťa

   Na naše akcie je potrebné sa vopred prihlásiť u vedúceho príslušnej akcie. V našom programe je vždy na vedúceho kontakt. Ak mate záujem – zavolajte, lebo kapacita je určená počtom miest v autobuse, ktorý je na objednávku.

   1. Martin

    Dakujem za odpoved – napokon som sa rozhodol (hlavne pod vplyvom zhorsenej predpovede pocasia), ze sa k vam zajtra nepripojim. Mozno niekedy inokedy na nejaku dalsiu akciu. Napriek neistemu pocasiu vam prajem pekny vylet!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *