«

»

Apr 19

Karneval na snehu

Karneval na snehu

Karneval na snehu

Klub prešovských turistov pripravuje svoje akcie tak, aby boli ozvláštnené niečím zaujímavým, nielen turistikou a aby aj toto umocnilo zážitok zúčastnených na ich podujatiach. Býva to poznávanie histórie a kultúry navštívených miest, organizovanie rôznych tradičných radovánok, ako napríklad Mikuláša pre deti a podobne.

Tentoraz – konkrétne 5.marca 2011 to bola tradičná akcia na rozlúčku so snehom – karneval. Ako väčšinou, aj tohto roku sa táto veselica odohrala na chate pri Zelenom plese – Brnčalke. Turisti na chatu prišli dolinou Bielej Kežmarskej vody, tu si trochu oddýchli, niečo zajedli a už sa karneval mohol začať. Popritom, ako sa turisti maskovali, obliekali si, každý čo si doniesol, jeden z nás – Milan – vytiahol ťahaciu harmoniku, ktorú sem na vlastnom chrbte vyniesol (tiež výkon!) a spustil rezké ľudovky. Samozrejme sme sa pridali so spevom, a to nielen my, ale aj ostatní, čo boli na chate sa nechali uniesť – veď inak sa ani nedalo. Pesničky to boli známe, melódie chytľavé. A už sme boli zamaskovaní, zmaľovaní – nechýbali čarodejníci, vodníci, sultán s háremom, šašovia…, ba aj cigánka sa našla. Potom sme sa vyrojili pred chatu, počasie bolo nádherné a tak za sprievodu Zoliho gitary a Milanovej harmoniky sme sa znovu rozospievali a roztancovali. Bol to nádherný emocionálny zážitok v lone prírody, v pozadí tatranské štíty, trblietavý sneh, slnko, ale hlavne milí ľudia – spriaznené turistické duše.

Čo viac povedať?!? Urobili sme dobre nášmu telu aj duši. Karneval na snehu bol ďalšou vydarenou akciou Klubu prešovských turistov, ktorý tohto roku oslavuje 30. výročie svojho vzniku. Blahoželáme, živjó!

Alena Bodnárová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *